Follow @Sineness

Hypnotisören (Hipnozcu)

Hypnotisören (Hipnozcu)

Hypnotisören

Ejderha Dövmeli Kız”dan sonra Avrupa’yı kasıp kavuran bestseller olan “Hipnozcu” kitabından uyarlanan film nefes nefese izlenecek bir aksiyon-gerilim öyküsü.

Stockholm’ün banliyö evlerinden birinde bir aile öldürülür. Joona Linna adındaki komiser olayı araştırmakla görevlendirilir. Joona olay mahalline vardığında, sadece ailenin engelli bir erkek çocuğunun kurtulduğunu öğrenir. Daha sonra da ailenin o sırada evde olmayan bir kızlarının olduğu bilgisi gelir. Engelli çocuğun konuşabilmesi için komiser bir hipnoz uzmanını getirir. Dedektifle birlikte çalışan psikiyatrist Erik Maria Bark, çocuğu konuşturup olayın aydınlatılmasını sağlar. Ama çocuğun bildiklerini anlatması başkalarını tehlikeye düşürür.

Altın Küre adayları arasında yer alan “Salmon Fishing In The Yemen” filminin yönetmenliğini yapan Lasse Hallström‘un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Tobias Zilliacus, Mikael Persbrandt ve Lena Olin yer alıyor.

Hypnotisören Hypnotisören Hypnotisören Hypnotisören

Vizyon Tarihi : 21 Haziran 2013
Yapımı : 2012 – İsveç
Tür : Aksiyon, Dram, Gerilim, Polisiye/Suç
Süre : 122 Dak.
Yönetmen : Lasse Hallström
Oyuncular : Lena Olin, Mikael Persbrandt, Tobias Zilliacus, Helena Af Sandeberg, Oscar Pettersson, …
Senaryo : Paolo Vacirca, Alexander Ahndoril
Yapımcı : Börje Hansson, Peter Possne
İngilizce Adı : The Hypnotist

Comments

comments

Kendi sitenden bir yanıt, yada trackback bırakabilirsiniz.- You can leave a response, or trackback from your own site. -

Yorum Bırakın ;)